اخبار

ایرانیان پنجمین مشتری گوگل در دنیا هستند

ایرانیان پنجمین مشتری گوگل در دنیا هستند

تقریباً همه کسانی که کاربر اینترنت هستند، اسم موتور جست‌و‌جوگر گوگل را شنیده و از آن استفاده کرده اند. این موتور جست‌و‌جو گر امروز به عنوان پربازدید ترین سایت کاربران ایرانی تبدیل شده است. البته یکی از دلایل آن می تواند آشنایی نداشتن کاربران با موتور های جست‌و‌جو گر ایرانی باشد.

ادامه مطلب
شروط ورود اینترنت اشیا (#IoT )به ایران اعلام شد

شروط ورود اینترنت اشیا (#IoT )به ایران اعلام شد

عباس آسوشه، معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی اعتقاد دارد که اینترنت اشیا، فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی اعم از انسان، حیوان و یا اشیا، قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی فراهم می‌شود. آسوشه می‌گوید قبل از اجرایی شدن اینترنت اشیا، نیاز است تا استانداردهای واحدی ایجاد شود تا ایمنی حریم خصوصی و امنیت تجهیزات و ارتباطات تضمین گردد.

ادامه مطلب
تاثیر خانه‌های هوشمند  بر فناوری اینترنت اشیا

تاثیر خانه‌های هوشمند بر فناوری اینترنت اشیا

بازار داغ خانه‌های هوشمند به تدریج می‌تواند قیمت دستگاه‌های مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا را کاهش دهد.اینترنت اشیا قرار است زندگی شخصی و کاری ما را متحول کند، اما در حال حاضر اغلب ما به تغییراتی که این فناوری در زندگی روزمره‌مان ایجاد می‌کند علاقه‌مند هستیم. خانه‌های هوشمند با محصولات متصل به اینترنت امکانات و قابلیت‌های مختلفی را در اختیار ما قرار می‌دهند که زندگی را راحت تر و آسان‌تر می‌کنند.

ادامه مطلب
محاسبات شگفت انگیزی که آینده بشریت را رقم خواهند زد

محاسبات شگفت انگیزی که آینده بشریت را رقم خواهند زد

هر ساله با نزدیک شدن به انتهای سال میلادی سایت‌های دنیای فناوری پیش‌بینی‌های خود برای سال آتی را ارائه می‌کنند. به نظر می‌رسد در سال‌های آتی طیف گسترده‌ای از پارادیوم‌های رایانشی دنیای ما را دستخوش تغییر خواهند ساخت، اما سوال اصلی این است که چه پارادیوم‌هایی این‌کار را انجام خواهند داد؟

ادامه مطلب

اینترنت اکسپلورر 11، محبوبترین مرورگر

به گزارش خبرفارسی- آمار ها نشان می دهند در سال گذشته بیشترین مرورگر استفاده شده اینترنت اکسپلورر 8 است که می توان نتیجه گرفت محبوب ترین مرورگر نیز است. حال بررسی ها نشان می دهد آخرین نسخه ی مرورگر مایکروسافت، یعنی اینترنت اکسپلورر 11 با پیشی گرفتن از اینترنت اکسپلورر 8، به محبوب ترین مرورگر در بین تمامی مرورگر ها تبدیل شده است.

ادامه مطلب

بهبود ترجمه فارسی

گوگل قصد دارد با کمک کاربران فارسی زبان، سطح کیفی ترجمه‌های انجام شده در سرویس‌های خود از جمله Google Translate را بهبود بخشد.

ادامه مطلب